Iнститут сiльского розвитку  
українська english

Пошук    © 2003–2005 ICP.org.ua
Використання матеріалів з цього сайту дозволено лише при гіпертекстовому посиланні на www.icp.org.ua
Адреса для листування: icp@icp.org.uaПодії наших партнерів

Об’єднання зусиль усіх сторін соціального партнерства у вирішенні питань зайнятості сільського населення Хмельницької області

 
 

21 жовтня відбувся круглий стіл «Об’єднання зусиль усіх сторін соціального партнерства у вирішенні питань зайнятості сільського населення Хмельницької області».

У заході приймали участь керівники структурних підрозділів Хмельницької обласної державної адміністрації, голови районних рад і районних державних адміністрацій, директор та спеціалісти обласного центру зайнятості, представники роботодавців, професійних спілок, фондів та громадських організацій. На запрошення керівництва обласного центру зайнятості у заході прийняла участь провідний експерт Інституту сільського розвитку Надія Тимошенко.

Відбулося обговорення проблем зайнятості сільського населення та жвава дискусія щодо шляхів підвищення зайнятості у сільській місцевості та механізмів взаємодії соціальних партнерів. Обговорювався досвід на цій ниві у інших областях.

Учасники круглого столу продемонстрували зацікавленість у вирішенні поставленої проблеми та бачення її подолання. Усі виступаючі пропонували нові підходи та вказували на питання, які заважають у вирішенні проблем.

Найактуальнішою виявилася проблема активізації громади. Як знайти лідера, який поведе за собою громаду і буде опікуватися вирішенням місцевих проблем і підвищенням добробуту членів громади? Найліпше, якби це був сільський голова, власне, обираючи сільського голову люди і сподіваються на його активність та не байдуже ставлення до сільських проблем. На жаль, не завжди сільський голова оправдовує людську довіру. Сьогодні є абсолютно зрозумілим, що необхідно розробляти в потім поетапно реалізувати стратегічні плани розвитку громади, але як стимулювати голову до розробки такого плану?

Інвестори, які приходять на село і обробляють землю, також мають бути зацікавленими у процвітанні села, і не повинні стояти осторонь від вирішення місцевих проблем. Необхідно розробити чіткі вимоги до інвесторів, які працюють на землі і ці вимоги мають стати часткою колективного договору. Сільський голова має стати основним провідником цієї ідеї і контролером її втілення в життя.

Дуже актуальне питання підготовки професійних кадрів. Найперше питання, яке постає сьогодні – хто має готувати заявку на підготовку професійних кадрів? Які саме професії сьогодні необхідні у селі? Потребує вдосконалення зміст професійно-технічної освіти.

Не менш актуальним є питання розвитку підприємництва. Можливо, в селі і знайдуться люди, які захочуть започаткувати свою справу. Але ж їх треба навчити, дати можливість ознайомитися з досвідом подібної роботи, допомогти знайти ринок збуту своєї продукції, допомогти сформувати свій бренд, зробити рекламу. Хто підтримає початківця, хто дасть пораду? Проведе навчання? Де взяти необхідну інформацію? Знову ж таки, сільський голова має бути зацікавленим у розвитку підприємництва, створенні нових робочих місць.

Провідний експерт Інституту сільського розвитку Надія Тимошенко взяла участь у обговоренні питань зайнятості сільського населення. Вона розповіла про досвід роботи у сільських громадах інших областей, який зарекомендував себе як ефективний інструмент, як підвищення активності громади, так і зайнятості сільського населення. Це сільськогосподарський обслуговуючий кооператив, який забезпечує для сільського населення доступ до потрібних матеріально-технічних ресурсів та відповідних послуг з обробітку землі, збирання врожаю, реалізації вирощеної продукції. Кредитна спілка, яка дає можливість вирішення проблеми обмеженого доступу до мікро фінансових ресурсів, сприяє розвитку малого і середнього бізнесу на селі, підвищенню рівня взаємо та самодопомоги сільського населення. Сільськогосподарські маркетингові групи, метою яких є об’єднання зусиль продавців або покупців певного виду продукції задля захисту їхніх прав та укріплення позиції на ринку, й, відповідно, вигіднішої ціни збуту чи придбання продукції. Сільський сервісний центр з надання соціально-побутових послуг вирішує проблему надання соціально-побутових послуг (перукарня, ремонт побутової техніки та одягу, ремонт взуття тощо). Сприяння з боку місцевої влади створенню суб’єктів підприємницької діяльності з числа сільських безробітних, співпраця з органами місцевого самоврядування щодо надання в оренду на пільгових умовах приміщень, об’єднання приватних підприємців на основі створення сільського сервісного центру. Розробка та реалізація комплексної програми соціально-економічного розвитку сільської територіальної громади визначає чіткі орієнтири розвитку громади і в основу її покладається думка жителів громади, їхнє бачення та вболівання за майбутнє громади. Завдяки розробці такої програми з’являються можливості підвищення активності громади, визначення її потреб інновації у сфері культури, спорту, малого бізнесу, частіше досягається розуміння між різними соціальними групами громади для розв’язання ключових проблем села, підвищується ефективність використання соціальної інфраструктури. Тренінговий центр з питань розвитку сільських територій проводить навчання з широкого кола питань розвитку сільських територій для представників органів державної влади і місцевого самоврядування, працівників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, кредитних спілок, комунальних підприємств. Громадські організації, які створюються людьми, об’єднаними однією ідеєю щодо захисту своїх прав, часто такі організації опікуються проблемами інвалідів, дітей-інвалідів та людей з особливими потребами, створюючи нові можливості у наданні соціальних послуг особам, які їх потребують, тим самим підвищуючи доступ громади до соціальних послуг.

Завершився круглий стіл обговоренням основних напрямків роботи кожного зацікавленого підрозділу, у тому числі і громадських організацій щодо підвищення поінформованості сільського населення, обізнаності з можливостями і правами, та консолідації зусиль задля підвищення рівня зайнятості на селі.


Київська обласна сільськогосподарська дорадча служба

Біржовий вісник Київської агропромислової біржі - професійна
інформація для трейдерів та операторів зернового ринку
ПроАгро - информация для агробизнеса
АгроПоиск - аграрная поисковая система
Торговая марка АГРОТОН
Фермерский бизнес –
сайт фермеров
Український земельний
ринок - все про землю в Україні
 

  Создание сайта: LND
META - Украина. Украинская поисковая система Старт Украина Украинский портАл